Czekolada Retro Cafe, Moniuszki 11 Łódź
Zmiana godzin pracy kawiarni

20-21 kwietnia 2019 kawiarnia zamknięta,
22 kwietnia 2019 otwarta w godz. 15.00 -21.00

Za zmianę przepraszamy

 

 

 
koncert

 Zapraszamy  na koncert, w którym zostaną zaprezentowane utwory pochodzące z Indii. Będą to zarówno mantry, melodie z filmów jak i klasyczna muzyka indyjska (ragi).
Zabrzmią takie indyjskie instrumenty jak sitar, tabla (bębny indyjskie), bansuri (flet indyjski) i tampura (indyjski instrument strunowy).
Muzyka, która zostanie wykonana została zaaranżowana w duchu europejskim przez Lucyana (Lucjana Wesołowskiego), tak więc jest łatwa w odbiorze dla polskiego słuchacza, ale zostały zachowane najważniejsze z jej oryginalnych elementów. Koncert zostanie wzbogacony o informacje na temat instrumentów i wyjaśnienia dotyczące klasycznej muzyki indyjskiej. Za warstwę rytmiczną będzie odpowiedzialny znakomity tablista indyjski ANIL KUMAR.

Wystąpią:
Lucyan - sitar, bansuri, śpiew
Anil Kumar - tabla
Renata Sobczak - tampura, rain-stick, dzwonki, cytra


Do zobaczenia w sobotę, 13.04.2019 o godz. 18.00!

Wstęp – konsumpcja i opłata wg własnego uznania.

 

 
Zapraszamy na koncert

 

 

 

Młody Kwintet Muzyki Współczesnej to zespół założony w ubiegłym roku przez uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego i jest on prowadzony przez prof. Tomasza Bartosiaka. Grupa specjalizuje się w wykonawstwie muzyki kameralnej XX wieku.
W listopadzie 2018 na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Rzeszowie zespół zdobył nagrodę Grand Prix.

Na koncercie zaprezentują się jako soliści oraz w zespole, wykonując muzykę z różnych epok.W programie: Bach, Paganini, Wieniawski, Vieuxtemps, Bacewicz, Czyż, Antheil, Guettler

MKMW na konkursie w Rzeszowie: https://www.youtube.com/watch?v=BWTr18cpaOQ

Piątek  15.02.2019  godz. 19.00.

Wstęp – konsumpcja i opłata wg własnego uznania.

 
Wieczór piosenek literackich i poetyckich

 

Zapraszamy na wieczór piosenek literackich i poetyckich w wykonaniu duetu "Biuro Tłumaczeń" i Lucjana Wesołowskiego.

Duet "Biuro Tłumaczeń" to Piotr Kulpa, który jest autorem większości tekstów i muzyki oraz  Kasia Chmiel, która napisała największy hit duetu. Piotr śpiewa, gra na gitarze i harmonijce ustnej, jest laureatem ogólnopolskich konkursów poetyckich, przeglądu OPPA w Warszawie, autorem powieści, opowiadań, dramatów, wierszy i bajek. Kasia śpiewa i gra na różnych instrumentach, zwykle małych rozmiarów, jak flet prosty czy rondelek.