Czekolada Retro Cafe, Moniuszki 11 Łódź
Wieczór piosenek literackich i poetyckich

 

Zapraszamy na wieczór piosenek literackich i poetyckich w wykonaniu duetu "Biuro Tłumaczeń" i Lucjana Wesołowskiego.

Duet "Biuro Tłumaczeń" to Piotr Kulpa, który jest autorem większości tekstów i muzyki oraz  Kasia Chmiel, która napisała największy hit duetu. Piotr śpiewa, gra na gitarze i harmonijce ustnej, jest laureatem ogólnopolskich konkursów poetyckich, przeglądu OPPA w Warszawie, autorem powieści, opowiadań, dramatów, wierszy i bajek. Kasia śpiewa i gra na różnych instrumentach, zwykle małych rozmiarów, jak flet prosty czy rondelek.Lucjan Wesołowski  śpiewa od końca lat 70. ballady i piosenki poetyckie, otrzymał w roku 1983 II nagrodę na festiwalu OPPA (Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej) w Warszawie, a w roku 1984 główną nagrodę na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie.

Wykonuje niemal wyłącznie własne kompozycje, napisane do swoich tekstów lub do wierszy różnych poetów, przede wszystkim Joanny Kulmowej. W roku 2011 ukazała się jego płyta „Nieś muzyko słowa mądre”, zawierająca nagrania archiwalne z lat 80.

Startujemy 15 września o godzinie 19.00.

Wstęp – konsumpcja i opłata wg własnego uznania.

 
Zapraszamy na koncert

 

 

 

Młody Kwintet Muzyki Współczesnej to zespół założony w ubiegłym roku przez uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego i jest on prowadzony przez prof. Tomasza Bartosiaka. Grupa specjalizuje się w wykonawstwie muzyki kameralnej XX wieku.
W listopadzie 2018 na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Rzeszowie zespół zdobył nagrodę Grand Prix.

Na koncercie zaprezentują się jako soliści oraz w zespole, wykonując muzykę z różnych epok.W programie: Bach, Paganini, Wieniawski, Vieuxtemps, Bacewicz, Czyż, Antheil, Guettler

MKMW na konkursie w Rzeszowie: https://www.youtube.com/watch?v=BWTr18cpaOQ

Piątek  15.02.2019  godz. 19.00.

Wstęp – konsumpcja i opłata wg własnego uznania.

 
Zapraszamy do Czekolada Retro Cafe
Jeśli liczysz na „szybką” kawę pośpiesznie wypitą w biegu pomiędzy bieżącym i następnym zadaniem, to nie przychodź do nas! My oferujemy coś zupełnie innego -filiżankę zacnego napoju (kawy, czekolady, herbaty czy szklaneczkę grzańca) z kawałkiem dobrego ciasta w przytulnej domowej atmosferze.

Nasza kawiarnia znajduje się w  stylowym mieszkaniu z końca XIX, w kamienicy zaprojektowanej przez Hilarego Majewskiego. To miejsce na złapanie oddechu, oderwanie się od codziennej gonitwy, romantyczną randkę, rozmarzenia się …, a dla rodziców maluchów okazja wygospodarowania chwili dla siebie, gdy pociecha odkrywa uroki pokoju dziecięcego.

Dla zapracowanych mamy darmowy internet .. i możliwość pracy przy filiżance kawy.

Nie wierzysz? Sprawdź sam, będziesz mile zaskoczony!


 
Wieczór poezji